Published On: 3 Gusht, 2017

Deputetët fillojnë të mblidhen në Kuvend (Foto)

Sot do të mbahet seanca e parë e Legjislaturës së Gjashtë të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Disa deputetë nga partitë politike tashmë kanë hyrë në Kuvend.

Kreu i VV-së Visar Ymeri, bashkë me Dardan Molliqajn e Aida Dergutim mberrijnë në Kuvend, raporton Express.

Pas tyre në Kuvend ka mbërritur edhe i nominuari për kreyministër nga VV-ja, Albin Kurti.

Në Kuvend është parë duke hyrë edhe Mërgim Lushtaku nga radhët e PDK-së.

Seanca do të fillojë në orën 10:00, pika kryesore e ditës është të zgjedhet kryetari dhe e nënkryetarët e Kuvendit./Express

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...