Published On: 25 Dhjetor, 2015

Deputetë nga koalicioni PDK-LDK dëshmitar ndaj aktakuzës së deputetëve të opozitës

Dokumenti zbardhë dëshmitarët e këtijë procesi gjyqësor ndaj deputetëve të opozitës e që del të jenë kolegët e tyre deputet nga koalicioni PDK-LDK. Xhavit Haliti, Armend Zemaj , Naser Osmani.

Redaksia e Kosovanews, ka siguruar një dokument nga Gjykata Themelore, Departamenti për Krime të Rënda, me të cilin është ngritur aktakuzë kundër deputetëve: Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj- Bujupi dhe Faton Topalli.

Dokumenti zbardhë dëshmitarët e këtijë procesi gjyqësor ndaj deputetëve të opozitës e që del të jenë kolegët e tyre deputetë nga koalicioni PDK-LDK. Xhavit Haliti, Armend Zemaj , Naser Osmani , Nuredin Ibishi , Shpresa Gosalci , Leonora Alimaj dhe Kadri Veseli.

Në dokumentin e Gjykatës, hedhja e gazit lotsjellës paraqitet si përdorim i armës.

Shikoni dokumentin:

dokdok2dok23dok3dok4dok5pozit-opozit dok6

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...