Published On: 15 Gusht, 2016

Denoncohet te Berisha kushëriri i Sajmir Tahirit: Po lejon trafikimin e njerëzve dhe drogës nga Mali i Zi

Një tjetër denoncim ka mbërritur në adresë të ish kryeministrit Sali Berisha, në lidhje me trafikimin e drogës por edhe klandestinëve nga kufiri i Shkodrës me Malin e Zi.

Sipas asaj çfarë shkruan ‘oficeri dixhital’ në adresë të Berishës bëhet fjalë për një kushëri të ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, i cili sipas tij lejon trafikimin e lëndëve narkotike si dhe kalimin e klandestinëve në kufi me Mali e Zi.

Ja çfarë denoncon publikisht Sali Berisha

“Pershendetje doktor ! Si kalon, a je mire? E lexova nje denoncim qe kishit shkrue, ne lidhje me trafikun e klandestineve nga Mali i Zi nepermjet Shkodres, kisha nje lajm nese ju nevojitet, Tani qe kufiri me Malin e Zi esht bere rruge kryesore per trafikun e njerzve dhe te Kanabisit ketu ne kane sjelle Alban Cela dr Policise te Qarkut Shkoder, i emeruar tani, dhe vinte nga drejtor i policise qarku Lezhe, eshte djali i tezes te Sajmo Qorrit, kete ma ka konfirmuar nje polic ne Kukes perpara nje viti, ne muhabet e siper me tha; tani kemi drejtor pilicie te qarkut Kukes, nje Tropojan, Perlat Vatoci, me tha se ka nderrue Alban Celen, di drejtor per qarkun Kukes, Alban Cela ishte emerue vjet ne Lezhe ( drejtor policie qarku Lezhe) polici me tha se Alban Cela spyeste per njeri dhe bente ” ligjin” ne Qarkun Kukes sepse edhte djale tezje me Sajmir Tahirin. Kete gjo e kam ndigjue nga nje polic ne Kukes, e moren ne makine te ura e kukesit deri te tuneli, ishte polic zone, sepse na tha do shkoj per kontroll ne disa zona qe ai , une e sygjerova meqense kishit denoncue ate trafik klandestinesh te klanit te Sajmo Qorrit.Keshtu Saje qorri kontrollon per leverdi te vehten dhe klanit te tije edhe kete rruge trafiku qe tani esht ba nga ma kryesore Deshiroj te kem ndihmuar sadopak, ne menyre modeste”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...