Published On: 17 Gusht, 2016

Denoncimi/Kandidati i PS për Peshkopinë në Zvicër si trafikant droge

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes rrjeteve sociale solli denoncimin e qytetarit dixhital, sipas të cilit, kandidati i PS-së për Bashkinë e Peshkopisë, Muharrem Rama, është person me precedent penal. Në denoncim thuhet se Rama kishte problem në Zvicër si trafikant droge, ndërsa ka lëvizur me pasaportë dhe emër falls.

Komenti i plotë i ish-Kryeministrit Sali Berisha

Qytetari dixhital informon:

Kandidati i Rames per Peshkopine, sivlla me Roshin, Bushin e kompani.
Sipas tij kandidati Rama eshte person me precedent penal. Ne Zvicer Rama ka patur probleme si trafikant droge. Ai ka levizur me pasaporte dhe emer falls.

Me kete rast i bej thirrje KQZ dhe prokurorise se shtetit te verifikoje ne kuadrin e ligjit te dekriminalizimit informacionin e qytetarit dixhital! sb

“Pershendetje nga Peshkopia X.Berisha….Ju lutem reagoni ëe me shpejt….Kandidati i majte i sapozyrtarizuar ka probleme me shtetin zvicerian…eshte person me precedent penal! Z. M. Rama ne shtetin zvicerian ka pasur probleme ne lidhje me trafikimin e lendeve narkotike…Behet fjale per para 5-6 vitesh….levizen me pasaporte me identitet fals”. /citynews/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...