Published On: 11 Janar, 2016

DEMONSTRUESVE PAQËSORË

Shkruan: Avdyl Gervalla

kjo qeveri, me atë të paren, janë përgjegjëse për të gjitha të këqiat e sidomos për ndjekjen e mbi 200’000 shqiptarëve brenda një viti dyerve të botës… duke ia shuar shpresat rinisë për një të ardhme më të mirë… përkundër faktit se Kosova ka mundësi të ushqejë me sipërfaqen e vet mbi 50 milion banorë… kurse nëntoka është edhe 900 herë më e pasur… kjo qeveri përpiqet në çdo mënyrë të armiqësojë shqiptarët me SHBA-të dhe BE-në, gjë që s’kanë arritur ta bëjnë as përbindshat e mëparshëm kolonizues.
Prandaj protestuesit, më 9 janar 2016, kundërshtuan me të drejtë zajednicen e demarkacionin me Malin e Zi, duke përdorur armen më të fuqishme demokratike për largimin e këtyre kriminelëve qeveritar që me veprimet e veta ndjellin serbinë!
Demonstruesit paqësorë dëshmojnë se LIRIA s’ka asgjë të përbashkët me këtë farë të keqe!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...