Published On: 14 Korrik, 2016

“Demokracia socialiste” ndjek “parimin”: Demonizo opozitën (armiqtë e klasës), legjitimo grabitjen

 

Regjimi komunist ndiqte “parimin”: demonizo “armiqtë e klasës” për të legjitimuar goditjen ndaj tyre;
“Demokracia socialiste” ndjek “parimin”: demonizo opozitën (armiqtë e klasës), për të legjitimuar mbajtjen e pushtetit, grabitjen e pasurisë kombëtare dhe mbrojtjen e privilegjeve.

Xhafer Sadiku
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...