Published On: 11 Janar, 2016

Demir Pojani: Si mi këpuste damarët me dhëmbë në hetuesi babai i Andi Bushatit

pres-nishani-dekorim-pjesemarres-revolta-spacit-2 (1)

Në të gjithë debatin e Berisha – Bushati, bie ne sy fakti qe askush nuk guxon te përmendë te atin e  Andi Bushatit, Mehdi Bushati, një nga hetuesit më të tmerrshëm e më gjakatar të ish Sigurimit te Shtetit. Vëmendja është përqendruar vetëm tek gjyshja e tij Vito Kapo duke lënë jashtë vëmendjes të atin një sadist të njohur të sigurimit të shtetit. Edhe vetë Bushati nuk flet po për gjyshërit e tij në përgjigjen ndaj Berishës. Ai ai nuk guxon ta përmend dhe shkaku janë krimet dhe tmerret e shumta të shkaktuara prej tij gjatë punës si hetues e drejtues i lart i Sigurimit të Shtetit:

Ja çfarë thotë per Mehdi Bushatin një prej viktimave të tij ish i burgosuri politik, Demir Pojani në një intervistë të tij në “Rrno për me tregue” në Shijak TV:

“Pas revoltes se Spaçit na arrestuan dhe na sollën ne Tiranë për ridënim. Kjo hetuesi qe një tmerr i vërtetë. Un pata fatin e keq të kem hetues Mehdi Bushatin. Njeri më përbindësh nuk kam parë. Të tubuar nga Revolta e Spaçit përdoren çdo lloj torture mbi ne. Ky ua kalonte të gjithëve! Un isha i madh nga trupi dhe i fuqishëm, ai i vogël e nuk kënaqej vetëm me të rrahur. Më kërcente në shpin në karrigen ku unë isha i lidhur, e më kafshonte nga inati damarët e qafës ose gishtërinjtë e duarve të lidhura. Mbushte gojën me gjakun tim dhe ma pështynte në fytyrë. Ata ishin kriminele e sadistë .

Mendoni vet ç’kemi hequr. Këto nuk harrohen , por edhe po te duam nuk na lenë . Ky u merrte shpirtin e u pinte realisht gjakun njerëzve në hetuesi, i biri, ky Andi Bushati del çdo dite ne TV na flet e na jep leksione për demokracinë e shtet ligjor …

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...