Published On: 29 Gusht, 2016

Demarkacioni, Mali i Zi po bëhet gati për luftë me Kosovën?! (FOTO)

Mali i Zi duket se nuk do të pranojë zgjidhje tjetër për kufirin me Kosovën, veç për këtë që është rënë dakord. Mediat e Podgoricës bëjnë të ditur se është duke u përgatitur edhe për betejë me Kosovën.

Gazeta malazeze “Vijesti”, duke cituar burime të saj nga qeveria e Podgoricës, shkruan se Mali i Zi ka vendosur pjesëtarë të njësitit antiterrorist në kufi me Kosovën.

Si arsye përmenden konfliktet e mundshme për shkak të kundërshtimeve në Kosovë ndaj marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi.

Po ashtu, “Vijesti” njofton se në zonën kufitare pjesëtarët e njësitit antiterrorist janë duke patrulluar me armë të gjata, ndërsa bëhet e ditur se atje janë sjellë edhe mitralozë.

Por më herët Filip Vujanoviç tha se Mali i Zi nuk e do asnjë centimetër tokë të Kosovës, dhe nuk pret incidente në kufirin me Malin e Zi.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  …anash cfare na paska thene z.Vujaniviq.E rendesishme eshte se cfare veprime ka marre ai dhe shteti i Malit te Zi lidhur me kete ceshtje te ndieshme …e rendesishme rshte cfare mesazhe na qojne veprimet e tilla.Veprimet e nderrmara nga shteti fqinj flasin se cfare thote z.Vujanoviq dhe Mali i Zi zyrtar…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. fery thotë:

  …anash cfare na paska thene z.Vujaniviq.E rendesishme eshte se cfare veprime ka marre ai dhe shteti i Malit te Zi lidhur me kete ceshtje te ndieshme …e rendesishme rshte cfare mesazhe na qojne veprimet e tilla.Veprimet e nderrmara flasin se cfare thote z.Vujanoviq dhe Mali i Zi zyrtar…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. fery thotë:

  …lere cfare thote Mali i Zi dhe z. Filip Vujanoviq…ne te shofim se cka po bone Mali i Zi , cfare veprime po nderrmer dhe cfare mesazhe na dergojne veprimet e shtetit fqinj.Veprimet e Malit te Zi tregojne cfare thote z. Filip Vujanoviq.Dhe , kjo eshte e verteta mbi ate cfa na paska thene z.Vujanoviq dhe Mali i Zi zyrtar…!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...