Published On: 3 Gusht, 2016

Demarkacioni live: Mustafa: I luta deputetët e LDK-së që të mos e votojnë demarkacionin nëse humbim tokë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë fjalimit të tij, në debatin profesional-shkencor mes Komisionit shtetërorë për Shënjimin e kufirit tha se deri më tani nuk është dëshmuar se shqiptarët kanë humbur pronë me marrëveshjen e nënshkruar për demarkimin e kufirit.

Mustafa tha se pas nënshkrimit të marrëveshjes kishte bërë thirrje që të dokumentohet çdo formë e mundshme nëse ndonjë pronë e Kosovës ka kaluar në Malin e Zi.

Sipas tij, nuk është dëshmuar asnjë pëllëmbë tokë se ndonjë pronë ka kaluar në Malin e Zi.

Kryeministri në Debatin e hapur tha se ai kishte biseduar mbi 5 orë me deputetët e LDK’së, i cili është edhe kryetar i kësaj partie. Ai tha se u ka thënë deputetëve të mos e votojnë demarkacionin në Kuvend nëse ata sjellin argumente se Kosova humb tokë në demarkacion me Malin e Zi. Mirëpo, sipas tij, asnjëri nuk arriti t’i ofrojë fakte

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Flm z. Enver Hasani per shpjegimet shume profesionale lidhur me pershkrimin e kufijve nderkombtar.Tani po fillon te qartesohet kjo problematike dhe e verteta mbi shenimin e kufirit me Malin e Zi po fillon te merre rrugen se ne c drejtim duhet shkuar dhe , edhe nji here , rrugen na e tregoi profesionalisht , z. Hasani

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...