Published On: 29 Janar, 2016

Demanton Jahjaga: Bahtiri nuk e refuzoi takimin, Presidentja do ta vizitojë Mitrovicën

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në fund të mandatit të saj po zhvillon një varg vizitash nëpër komunat e Kosovës.
Mirëpo, presidentja Jahjaga nuk vizitoi Mitrovicën. Sipas një portali, presidentja ka qenë e interesuar të shkojë në Mitrovicë, por këtë e ka pamundësuar kryetari i këtij qyteti, Agim Bahtiri. Sipas një burimi, Bahtiri është shprehur kundër takimit, përderisa Jahjaga nuk i viziton komunat në veri të Kosovës dhe vendbanimet shqiptare përtej Urës së Ibrit.

Ky lajm demantohet nga Presidenca. Në një përgjigje me shkrim për Telegrafin, nga Zyra për Informim thuhet se Bahtiri nuk e ka refuzuar takimin me presidenten Jahjaga.

“Por, në datën e caktuar ai (Bahtiri) ka qenë në udhëtim jashtë vendit. Presidentja në ditët në vazhdim do ta vizitojë edhe këtë Komunë”, u tha në përgjigje.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...