Published On: 2 Shkurt, 2016

Demantohet Ilir Deda, komisioneri Hahn s’vjen në Kosovë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, para disa orësh tha se Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn, do të vijë në Kosovë për të biseduar për krizën politike me liderët kosovarë.

Megjithatë, kjo mohohet nga zyrtarë të BE-së në Kosovë, të cilët hezitojnë të flasin hapur për këtë çështje.

“Jo, nuk vjen komisioneri Hahn në Kosovë dhe nuk do të flas me askënd për krizën politike. Kjo është çështje e brendshme e liderëve tuaj dhe për komisionerin Hahn e BE-në është e papranueshme kjo sjellje e lidershipit, kauzat e rrejshme dhe dhuna e opozitës. Por, këtë papërgjegjësi totale të të zgjedhurve të popullit i mbetet vetë popullit ta gjykojë kur t’i vjen koha”, ka thënë ky zyrtar i BE-së për Indeksonline.

Ai mohon kategorikisht ardhjen e komisionerit Hahn dhe, sipas tij, ka kërkesa prej disa shteteve të Kuintit që opozitën kosovare të izolojnë totalisht për shkak të sjelljes destruktive të tyre. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...