Published On: 7 Maj, 2016

Delegatët e PDK-së gati ta votojnë Kryetarin

  • Partia Demokratike e Kosovës pritet që ta zgjedh sot kryetarin e ri të partisë. 160 delegatë të Konventës së partisë më të madhe politike në vend do të votojnë për zgjedhjen e pasardhësit të Hashim Thaçit në krye të partisë, e i cili pritet të jetë Kadri Veseli, si i vetmi kandidat zyrtar për këtë pozitë.

Konventa e kësaj partie tashmë është bërë gati dhe pritet që të filloj votimi për kryetar të këtij subjekti politikë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...