Published On: 26 Shkurt, 2016

Delawie: Jam i dëshpëruar me veprimet e opozitës

Ambasadori amerikanë në Prishtinë, Greg Delawie në një deklaratë të shkurtër për media në hollin e Kuvendit të Kosovës i dha mbështetje institucioneve të Kosovës ndërkohë që shprehi shqetësimin e tij ndaj veprimeve të sotme të opozitës.

“Mund të them që jam sërish i dëshpëruar që opozita e ka penguar një proces demokratik në Kuvend. Besoj që opozita e dëshmoj që mund të ketë debat duke e dhënë secili mendimin e vet. SHBA beson në demokracinë e Kosovës dhe unë u jap përkrahjen time institucioneve të Kosovës. Falënderoj edhe Policinë e Kosovës që po e bënë punën e vet për ti mbajtur të gjithë të sigurt”, tha Delawie.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...