Published On: 7 Tetor, 2016

Delawie: Duke investuar në gra, investoni në të ardhmen e shtetit

Duke investuar në gra, shteti investon në fëmijë dhe rrjedhimisht në të ardhmen e tij.

Kështu ka deklaruar ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, i cili mori pjesë në themelimin e projektit ”Forumi Ekonomik i Gruas” nga Instituti Riinvest.

Në organizimin e sotëm u tha se ky projekt është themeluar me qëllim të ndihmesës së grave për pjesëmarrje më të madhe në punësim në shoqëri.

Drejtori i këtij instituti, Lumir Abdixhiku, tha se deri më tani gruaja ka pas shumë dallim në statistika edhe sa i përket punësimit por edhe pagës krahasuar me burrat, duke shtuar se tash e tutje një gjë e tillë do të ndryshojë. /KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...