Published On: 10 Maj, 2016

Del në shitje diamanti rozë 15.38 karat (Foto/Video)

“Unique Pink” diamanti unik në ngjyrë rozë plot 15.38 karat është prezantuar për mediat në Gjenevë, një javë përpara se të dalë në ankand për tu shitur, nga shtëpia e ankandeve Sotheby’s.

Sipas drejtorit ndërkombëtar të divizionit të diamanteve, David Bennett, ky gur është diamanti më i madh dhe me formën më të rrallë ngjyrë rozë që ka dalë ndonjëherë në shitje dhe sipas tij ai mund të shitet 28-38 milionë dollarë.

Ky diamant është i kategorisë 2A, që do të thotë se në mbarë botën vetëm 2% e diamanteve të gjetura janë të kësaj pastërtie, duke e bërë këtë gur vërtet të rrallë dhe unik.

Ankandi për diamantin unik pink do të mbahet në Gjenevë më 17 maj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...