Published On: 6 Prill, 2016

Del emri i Ramës në Panama, pas pak ditësh kryeministri do të japë dorëheqjen

Skandali botëror i Panamasë pritet të nxjerrë edhe emrin e Kryeministrit Edi Rama në mesin e 11.5 milionë dokumenteve të zbuluara nga gazetarët.

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/seks-skandali-3-i-pergjimeve-erotike-te-ermira-mehmetit-koco-kokedhima-i-dhuron-apartament-ne-himare-2/

http://www.shqiptari.eu/skandalet-tronditese-a-i-kane-fshehur-hashim-thaci-dhe-prijes-opozitare-milionat-e-tyre-ne-panama/

http://www.shqiptari.eu/seksualiteti-ne-universitet/

http://www.shqiptari.eu/anketa-e-gazetes-shqiptari-eu-kush-duhet-ta-udheheq-ldk-ne-isa-mustafa-apo-dikush-tjeter/

Gazeta ‘Rilindja Demokratike’, shkruan se në mesin e emrave të përfshirë nga Shqipëria në krye të listës qëndron Edi Rama. Gjithashtu se bashkë me Kryeministrin janë edhe emrat e 33 zyrtarëve të tjerë, të përfshirë në këtë skandal botëror.

Këto emra pritet që të bëhen publikë ditët në vijim, si pjesë e dokumenteve për Ballkanin që disponon Projekti për Raportimin mbi Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin. Dokumentet e rrjedhura të Panamasë do të tregojë mënyrën se si Edi Rama ka fshehur paratë dhe ka bërë korrupsion me lejet e ndërtimit gjatë periudhës që ka qenë kryetar i Bashkisë së Tiranës si dhe aferave të tjera e koncesioneve gjatë këtyre tre vite që është në krye të Qeverisë Shqiptare.

Mbetet për të parë ditët në vijim nëse emri i Kryeministrit Edi Rama dhe i 33 zyrtarëve të tjerë është i përfshirë në skandalin e Panamasë në kompaninë offshore. Nëse kjo rezulton e vërtetë, ‘Rilindja Demokratike’ shkruan se Edi Rama do të japë dorëheqjen si Kryeministër i vendit.

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. epsi thotë:

  Edi erdhi nga Parisi ku e morri Fatosi si nje njeri mali nese e mbani mend pallmen e tij ne metingun ne tirane perpara pallatit te kultures “””oooooooDooooooktor sot eshte bere fing .Erdhi pa leke ,sot nuk di sa euro ka dhe keto te mira i ka prej PS dhe komunisteve te saj qe s’duan as buke as uje ,as drita vetem te kene Edin ne krye.Mallkoj Fatos Nanon qe e solli per fatin e zi te Shqiperis dhe te shqiptareve

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. joti thotë:

  Ore nuk presim te na I thone te huajt pse jane kaq te pasur politikanet shqiptare por te na thone se nga nisja e startit te barabarte ne 90 sa vjet drite larg na kane ikur ky eshte i vetmi kurioziteti qe kam dhe a do kete njeri qe tua konfiskoj kete pasuri te vjedhur

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 3. Sheki thotë:

  E(di) Rama pse i ka dal emri!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. Aleksander Uka thotë:

  Pz turp per ne, keshtu do te futemi ne grop si shtet ejo ne Europe kurre!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 5. bujri thotë:

  nuk e besoj une kete sepse banka ne panama eshte e edi rames..ha ha ha ha

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...