Published On: 18 Shkurt, 2016

Deklarimi drakullian, hapatazi zbuloi natyrën smirëzezë të Thaçit

 

Agim Vuniqi

Dueti Mustafa-Thaçi, si dhe makineria soldateske e regjimit aktual mbeten me gishta në gojë, edhepse ata më me dëshirë do të shihnin sot gjak, ashtu u prononcuan ata sot në Konferencën për shtyp, duke i quajtur qytetarët protestues qyqarë…
Deklarimi i tillë ndjellakeq dhe drakullian tregon hapatazi natyrën smirëzezë të Thaçit, i cili, rivalët politik i sheh mish për top. Ai i cili jo rastësisht qerasi zëdhënësin e Millosheviqit, Daçiqin, në Neë York me mjetet e taksapaguesve kosovarë, darka kushtoi 600 $ sipas mediave, nuk meriton më të përfaqësoj shqiptarët, kuq-zi, të cilët janë shumica dominante e Kosovës. Prandaj, ekspozimi i aq shumë flamujve kuq-zi, ishte jo vetëm simbolik, por edhe domethënëse, sepse në Kosovë po shkelen të drejtat e shqiptarëve, ata janë të vetmit të sunduar nga klika “Boro-Ramiziane”. Cenimi i sovranitetit të Kosovës bëhet në komunat me shumicë serbe, atje valojnë flamujt serb dhe tregtohet në dinarë, dhe asnjëherë as qeveritarët, as presidentja e vendit nuk nxorën në pah këtë fakt. Pra ,valimi i flamujve kuq-zi, ishte shprehje e vullnetit të shqiptarëve dhe reagim i drejt kundër regjimit sadamian të duetit ideologjik Mustafa-Thaçi. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...