Published On: 20 Gusht, 2016

Deklaratat kontraverse të PDK-së për Demarkacionin, sinjal se PDK po do prishje të koalicionit dhe zgjedhje të parakohshme

Analisti i çështjeve politike, Halil Matoshi ka thënë se deklaratat kontraverese të krerëve të PDK-së nuk kanë sosur, përcjell Gazeta Blic.

Sipas Matoshit, ata me këto deklarata po mundohen që ta largojnë vëmendjen nga neglizhimi i aktivizimit të Gjykatës Speciale dhe nga përgjimet.

Kjo është deklarata e plotë e Matoshi:

“Deklaratat kontroverse të krerëve të PDK-së nuk kanë të sosur. Dje Kadri Veseli e kërcënonte LDK-ne qe nëse nuk i bëjnë votat mund ta rrezikojnë koalicionin, sot kolegu i tij partiak Z.Haliti po e mendon se koalicioni nuk i ka votat për miratimin e demarkacionit çka d.m.th. se kanë “rrjedhë” vota edhe të PDK-së. Këta jenë “Flamujt e rremë” që i ka ngreh PDK-ja. Thelbi i çështjes gjendet tjetërkund. Neglizhimi i aktivizimit të Gjykatës Speciale dhe zhvendosja e vëmendjes nga skandalet e “Vëllazërisë Pronto”, par edhe mundësia e prishjes së koalicionit dhe shkuarja në zgjedhje të jashtëzakonshme ngase Zoti Veseli po e sheh se ky është momenti i tij për t’u etabluar si lider në PDK dhe për t’u nominuar si Kryeministër i vendit. Këtë momenti ai po e sheh si moment të fitores së tij, sepse pas dy vjetësh shumë ka për të ndërruar!?” tha Matoshi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...