Published On: 27 Shkurt, 2016

Deklarata e Zidanes pas humbjes

  • Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se ai nuk priste humbjen nga Atletico Madridi.

Francezi tha se ata do ta harrojnë shpejtë këtë sfidë, pasi duhet të fokusohen tek ajo e radhës ndaj Levantes.

“Kjo është një goditje e vështirë për ne. Humbja në shtëpi është me të vërtetë e vështirë, nuk e prisja këtë. Por, unë vazhdoj të kem besim te lojtarët e mi”.

“Ajo që ne duhet të bëjmë tani është të sillemi si profesionalistë dhe të mendojmë për ndeshjen e ardhshme. Ne jemi Real Madrid dhe gjithmonë do të marrim kritika”.

“Lojtarët luajnë lojërat, por unë jam përgjegjës. Ne kemi nevojë të gjejmë zgjidhje”.

“Mayoral hyri në vend të Karim Benzemas, sepse nuk kishim sulmues tjetër. Por, jam i kënaqur me atë çka ai arriti të tregon në fushë”

“Problemi ynë nuk është fizik, është psikik”, ka thënë Zidane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...