Published On: 4 Gusht, 2016

Deklarata e Policisë së Kosovës, nuk e saktëson mjetin shpërthyes, asnjë pistë dyshimi

Policia e Kosovës i është përgjigjur portalit koha.net lidhur me shpërthimin që ndodhi në orët e mbrëmjes të së enjtes te Kuvendi.

PK ka njoftuar se ka reaguar menjëherë dhe është duke marrë veprimet intensiveve për të identifikuar të dyshuarit.
“Me 04.08.2016 rreth orës 23:00, në ndërtesën e Kuvendit të Kosoves, në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë, nga distanca ka ndodhur një sulm me një mjet të dyshuar shpërthyes. Si pasojë janë shkaktuar dëme materiale, por nuk raportohet për të lënduar në njerëz. Policia e Kosovës me njesitet relevante të saj menjëher ka reaguar në lokacion dhe veprime intensive operative dhe hetimore janë duke u kryer për të identifikuar të dyshuarit e involvuar në rast”, thuhet në njoftimin e Policisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...