Published On: 30 Janar, 2016
Bota |

Deklarat shokuese nga Petry: Nëse refugjatët nuk i binden policisë, qëllojini me armë

  • Një deklaratë shokuese e lideres së partisë populiste gjermane ka ngacmuar opinionin publik në Gjermani dhe më tej.

Liderja e  AFD, Frauke Petry, ka deklaruar se “kur refugjatët nuk i binden policisë, këta të fundit mund të përdorin edhe armët e zjarrit”.

“Duhet të kontrollojmë imtësisht kufirin tonë me Austrinë nga refugjatët ilegalë dhe të paregjistruar,” tha ajo për “Mannheimer Morgen”. “Në rastin më ekstrem, kur refugjatët nuk i binden policisë, këta të fundit mund të përdorin edhe armët e zjarrit. Kështu është edhe me ligj.”

Partia e saj renditet e treta pas SPD dhe CDU. /opinion.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...