Published On: 29 Gusht, 2016

Degradon gjuha, Gecaj e quan qurë Donika Kadajn, por a është vërtetë e pjekur për deputete?

Gecaj shkon aq larg sa që e ka ofenduar Kadajn për veprimet e saja, duke e quajtur ‘qurë’.

Ky është postimi i Bajram Gecajt në facebook: 

SHOTA APO QURA
Bisedën që e kam bërë kohë më parë nuk do ta bëja të njohur për shumë arsye, por veprimet e deputetes Donika Kadaj- Bujupi në Kuvend, dhe sidomos ofendimi i paskrupullt që ma bëri ajo ditë më parë, duke më kualifikuar si keqpërdorues fondesh, bile edhe të sëmur psikik ma ndërruan mendjen. Kështu, para disa kohësh, pas një debat televiziv ku ishte edhe Ahmet Isufi, në bisedë e sipër me sinqeritetin më të madh i sugjerova, me kritikë, se ata po e degradonin Donika Kadaj-Bujupin, duke e detyruar të hedh gaz lotsjellës në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Konkretisht i thash se:
– nëse vërtetë duhej hedhur gaz, më mirë do të ishte ta bënin këtë meshkujt e partisë se sa një grua e martuar dhe një nënë.
Ai ma ktheu me dozë krenarie:
– nuk është ky degradim, por Donika do të hy në histori si “shota”;
Ja ktheva me një reagim paksa komik duke i thënë:
– nëse vazhdon kështu, nuk do të mbahet mend ajo si “shota” por si “qura”!
Kohëve të fundit po bindem gjithnjë e më shumë se veprimet e saja ka mundësi mos të ishin të imponuara, por se individët me karakter si ajo vërtetë rrojnë në veprime të tilla të dhunshme e anarkike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...