Published On: 20 Janar, 2016

Degët e LDK-së në Prishtinë përkrahin punën e Kryeministrit

Në kuadër të takimeve për fuqizimin e rolit të LDK-së dhe për ndryshimet statutore, të cilat thellojnë demokracinë dhe rrisin përgjigjësinë, degët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, nga regjioni i Prishtinës, sot diskutuan dhe propozuan ndryshime statutare, njofton kumtesa partiak, e transmeton Koha.net.

Në diskutimin e sotëm, përfaqësuesit shpalosën ide rreth procesit zgjedhor të brendshëm, forumit të rinisë, forumit të gruas, rolin e degëve në diasporë dhe shumë elemente tjera, përmes së cilave synohet të fuqizohet Lidhja Demokratike e Kosovës.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherësh kryetar i LDK-së, Akademik Isa Mustafa, theksoi se Lidhja Demokratike e Kosovës, si parti shtetformuese dhe institucionale, duhet të përgatisë veten për dekadën e ardhshme, si periudhë e integrimit Euro-Atlantik

Pjesëmarrësit i dhanë përkrahje të plotë Kryeministrit dhe Institucioneve të Kosovës në punën e tyre për zhvillim ekonomik, integrime euroatlantike dhe forcimin e shtetit të së drejtës, duke kundërshtuar fuqishëm dhunën e opozitës ndaj shtetit të Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...