Published On: 3 Shkurt, 2016

Dega e LDK-së në Prizeren i kërkon Isa Mustafës që Hashim Thaçi të mos votohet për president

Një kërkesë aspak e pritur për Isa Mustafën dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës ka ardhur para pak minutash. Derisa po mbahej mbledhja e përbashkët e degëve të LDK-së në regjionin e Prizrenit, njëri nga kryetarët e nëndegëve, ka kërkuar që të mos votohet Hashim Thaçi për president, raporton Gazeta Blic.

Është delegati dhe kryetari i bashkësisë së nëndegëve të rajonit të Hasit, Fejz Kabashi ai i cili kërkoi nga Kryeministri dhe nga LDK mosvotimin e Hashim Thaçit për president. Sipas tij, kjo dëmton besimin e elektoratit rugovian. Ai theksoi se nuk ka besim që nesër i njëjti president do e qon Kosovën  në zgjedhje, duke vënë LDK-në në pozitë të keqe.

Edhe delegati i Prizrenit, dhe njëherësh kryetar i nëndegës “Vëllezërit Stavileci”, Shefqet Kastrati kërkoi sqarime dhe kritikoi lënien anash të ish deputetit, dhe njeriut më të votuar në Prizren, Xhavit Ukaj.

“Edhe pse ishte dërguar si propozim i degës për zv.ministër ai është refuzuar nga qeveria, duke zgjedh njerëz që s’kanë përkrahje në elektorat”, ka thënë ai, bëjnë të ditur burime të Gazetës Blic brenda kësaj mbledhjeje./ Gazeta Blic

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...