Published On: 19 Qershor, 2016

Deda: Vjosa Osmani po mundohet ta reformojë LDK-në, por vendin e ka në partinë e re (VIDEO)

 

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda ka thënë se të gjithë njerëzit që e duan ndryshimin dhe besojnë në suksesin e Kosovës duhet të jenë pjesë e subjektit të ri.

Ai ka thënë se subjekti do të jetë një bashkim i gjeneratës së re politike dhe nuk do t’i takojë asnjë individi.

“Nuk është partia e Ilirit, Mimozës ose Vjosës. Nuk është e individit, sepse kjo do të na bënte të ngjashëm me partitë e tjera”, ka thënë Deda në emisionin “Personale” të TV “Dukagjinit”.

Duke folur për mundësinë që Vjosa Osmani të jetë pjesë e subjektit të ri, Deda ka thënë se Osmani natyrshëm e ka vendin në subjektin e ri, por se ajo po angazhohet ta reformojë LDK-në.

Në të njëjtin emision Deda ka thënë se LDK e tashme nuk ka asgjë të përbashkët me Ibrahim Rugovën derisa presidentin aktual Hashim Thaçin e ka bërë përgjegjës për stagnimin e vendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...