Published On: 19 Shkurt, 2016

Deda: LDK-ja e cila e zgjedh Thaçin President, vdes si parti politike (Video)

  • Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Ilir Deda thotë se nëse LDK do të votojë Hashim Thaçin për President të vendit, do të përfundojë si parti politike. Ai mbështet zërat brenda kësaj partie që kundërshtojnë një veprim të tillë, pasi sipas tij, Thaçi është ai i cili ka ndarë klasën politike në vend.

‘LDK’ja e cila voton Hashim Thaçin për Presidenet përfundon si parti politike, pa marrë parasysh a e ka Kryeministrin apo jo ajo është më pak e rëndësishme dhe është një pjesë edhe e elektoratit dhe strukturës së LDK’së e cila është kundër dhe ne duhet ta përkrahim atë”, tha Deda në emisionin ‘Argument Plus’ në RTV21.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Naser thotë:

    E sakte

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...