Published On: 25 Gusht, 2017

Deda, Kusari–Lila në takim me Pacollin, ja për çfarë diskutuan

Krerët e Alternativës Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lila kanë takuar kreun e AKR’së për të folur rreth zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Kosovës dhe përpjekjet për formimin e institucioneve.

Deda ka thënë se në takim po flitet për zhbllokimin e situatës në vend.

“Ka të bëjë më qëndrimin ton të djeshme mbas seancës së Kuvendit , ku kemi deklaruar se d të marrim një iniciativë për diskutime me paritë politike për zhbllokimin e situatës në Kuvend”, ka thënë Deda për lajmi.net.

Alternativa dhe AKR janë pjesë e koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës. LDK ndërkaq është duke zhvilluar bisedime me Vetëvendosjen në përpjekje për të siguruar 61 vota si opsion alternativ qeverisës ndaj PAN.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...