Published On: 11 Maj, 2016

Deda: Finalizimi i partisë do të bëhet në qershor

Në javën e fundit të muajit qershor do të bëhen publike: emri i partisë se re politike në vend, anëtarët, selia dhe vizioni i saj.

Kështu, në fund të muajit që po vjen do të finalizohet formacioni i ri politik i iniciuar nga Ilir Deda dhe Mimoza Kusari Lila.

Këtë gjë e ka pohuar në emisionin  “Republika” me Dardan Gashin në Tribuna Channel ish anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda.

Deputeti Deda në Republikë ka deklaruar se çdo person që nuk është i korruptuar duhet të jetë në këtë parti politikë.

Emisionin e plotë me Ilir Dedën mund ta ndiqni sonte në Tribuna Channel me fillim prej orës 20:45.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...