Published On: 21 Qershor, 2016

Deçanasit ofrojnë fakte të reja për Demarkacionin (Video)

Banorë të komunës së Deçanit kanë ofruar dokumente të reja që duket se tregojnë se Demarkacioni mes Kosovës dhe Malit të Zi është i gabuar, në këtë formë siç është tani.

“Kemi flet-tatim që e kemi paguar nga pylltarët e Pejës në vitin 1982”, thotë Hysen Balaj, banor i fshatit Strellc derisa shpalos dokumente të shumta, për të cilat thotë se malazezët nuk mund t’i kenë, njofton Klan Kosova.

“Vetëm një dokument ta tregojnë malazezët që ndonjëherë e kanë menaxhuar këtë pjesë në atëherë pajtohemi”, pohon ai.

Edhe banorë të tjerë të asaj ane kanë po të njëjtat dëshmi.

Ndërsa prejse është nënshkruar Demarkacioni mes Kosovës e Malit të Zi ata tregojnë se nuk po munden më të ndërtojnë stanet të reja e as t’i rinovojnë të vjetrat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...