Published On: 28 Prill, 2016

Deçanasit “kërkojnë drejtësi” në rastin e vrasjes së Ilmi Lufaj

 

Adem Lushaj
“Kërkojmë drejtësi” ishte moto e marshimit të qindra qytetarëve të Deçanit, në shenjë reagimi ndaj vrasjes së Ilmi Lufaj, nga Strellci i Poshtëm, i cili ishte vrarë nga polici i stacionit policor të Deçanit, Shefqet Kameraj, me 18 Prill të këtij viti. Marshimit të organizuar nga Shoqata e Veteranëve të Luftës, anëtar i së cilës ishte edhe Ilmi Lufaj, iu janë përgjigjur një numër i madh i qytetarëve, të cilët bartnin në duar fotografi tashmë të vrarit, Ilmi Lufaj, si dhe pamflete në të cilat shkruhej “kërkojmë drejtësi”. Me këtë rast, as organizatorët, e as familjarët nuk kanë thënë asnjë fjalë, pasi që “heshtja” është mesazhi më i mirë për organet e drejtësisë. “Heshtja është mesazhi më i mirë për organet kompetente, ndaj mbesim me shpresën se kurrë s’do kemi nevojë të kemi marshime të tilla”, ishte shprehur Bashkim Ramosaj, i cili shpreson që organet e drejtësisë të thonë fjalën e tyre dhe të vendoset drejtësia në vend e saj.

photo 2 photo 1 (2)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...