Published On: 18 Prill, 2016

Ja polici që e vrau në vetëmbrojte Ilmi Luftajn

(I freskuar) Policia rajonale e Pejës përmes një komunikate ka njoftuar për një vrasje që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 02:05 në rrugën “Luan Haradinaj”, disa metra larg stacionit policor në Deçan.

Burime të Indeksonline kanë treguar se viktima Ilmi Luftaj, kishte shkuar te stacioni policor për t’i dal në ndihmë një shoku të tij, i cili kishte probleme me policinë.

“Një shok i viktimës kishte shtënë me armë zjarri në ajër, për çka po ndiqej nga policia. Ai kishte lajmëruar shokun e tij (në këtë rast viktimën) për rastin, duke i kërkuar ndihmë. Luftaj i cili ishte në gjendje të dehur, kishte shkuar në afërsi të stacionit policor ku ishte ndeshur me policin, i cili në vetëmbrojtje ka shtënë në viktimën, duke e lënë të vdekur”, ka thënë ky burim për Indeksonline.

Sipas tij, viktima kishte tentuar i pari që të gjuaj në drejtim të policit.

Polici i cili shtiu është 64 vjeçari Shefqet Kameraj, i cili pas 5 muajsh pritet të dal në pension.

Kamerat e sigurisë e kanë filmuar rastin e vrasjes së Ilmi Lufajt

Sot në orët e hershme të mëngjesit  një polic ka vrarë një person në Deçan.
Megjithëse zyrtarisht nuk  dihen motivet e vrasjes, por burime brenda Policisë  kanë thënë  se  viktima ka tentuar të nxjerrë armën në drejtim të policit dhe ky i fundit në vetëmbrojtje e ka vrarë, personin Ilmi Lufajtn. Kamerat e sigurisë e kanë filmuar rastin mirëpo inçizimet janë dërguar në Prokurori.

Deçan: Ja kush është përsoni që sot u vra nga një polic

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një vrasje në Deçan. Klan Kosova mëson se vrasja ka ndodhur afër qendrës së qytetit dhe sipas informacioneve të para është i përfshirë një polic. Sipas informacioneve të para nga qytetarët dëshmitarë thuhet se vrasja ka qenë në vetëmbrojtje, njofton Klan Kosova.

LEXO EDHE:

http://www.shqiptari.eu/ky-eshte-personi-qe-u-vra-sot-ne-decan/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...