Published On: 17 Janar, 2016

Debuchy konfirmon largimin nga Arsenali

  • Mbrojtësi i djathtë francez, Mathieu Debuchy, ka konfirmuar se do të largohet nga Arsenali.

Ish-anëtari i Lille dhe Newcastle, ka humbur vendin e titullarit tek ‘Topçinjtë’, nga talenti i ri Hector Bellerin.

Ai ka folur për mediat angleze duke konfirmuar largimin e tij nga Londra gjatë afatit kalimtar të janarit.

“Unë do të largohet gjatë dimrit. Nuk mundem të qëndroj më shumë në Arsenal, pasi kam humbur shumë muaj”.

“Dëshira ime ishte të largohem në verë, por trajneri ma ndaloi një gjë të tillë duke më thënë se do ta kem rastin”.

“Aston Villa dhe Bayer Leverkusen janë të interesuara, të shohim se çfarë do të ndodhë”, përfundoi Debuchy

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...