Published On: 26 Shtator, 2016
Bota |

Debati i parë televiziv Trump – Clinton

Kandidati republikan presidencial, Donald Trump dhe rivalja e tij demokrate, Hillary Clinton do të përballen sot në debatin e parë televiziv presidencial, që pritet të jetë më i shikuari në historinë e Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Parashikohet që ky debat të tërheqë rreth 100 milionë shikues.

Debati 90-minutësh në universitetin “Hofstra” në Long Island të Nju Jorkut është i pari nga tre debatet e planifikuara dhe është një nga shanset e fundit për dy kandidatët që të ndikojnë tek votuesit para zgjedhjeve të 8 nëntorit.

Një sondazh i botuar sot nga Bloomberg-u tregoi diferencën në nivel kombëtar, ku dy  kandidatët marrin 46 për qind të votuesve të mundshëm.

Debati do të moderohet nga gazetari i NBC, Lester Holt, ku ky i fundit do të ngrejë pyetje lidhur me drejtimin e vendit, ekonominë dhe sigurinë kombëtare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...