Published On: 3 Mars, 2016

De Rossi i hapur për transferim në Amerikë

  • Mesfushori i Romës, Daniele De Rossi, raportohet se po konsideron largimin drejt Amerikës në fund të sezonit.

32-vjeçari, që aktualisht po mungon për shkak të lëndimeve, do të mbetet pa kontratë që nga vera e 2017-ës dhe mësohet se nuk ka pasur akoma marrëveshje për një kontratë të re.

Los Angeles Galaxy dhe New York City janë të interesuara për shërbimet e italianit me përvojë dhe, sipas “Corriere dello Sport”, De Rossi është i hapur për kalim në MLS.

De Rossi është pjesë e Romës që nga viti 2000 dhe ka pasur më shumë se 500 paraqitje për klubin deri tani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...