Published On: 18 Shtator, 2016
Bota |

De Blasio: Nuk kemi të bëjmë me një atentat terrorist në Nju Jork

Nuk ka të dhëna se kemi të bëjmë me një atentat terrorist, deklaroi sot “Deri tani nuk ka të dhëna për lidhje me terrorizmin’’, deklaroi De Blasio në një konferencë shtypi. ‘’Por, kemi të bëjmë me një akt të qëllimshëm dhe me një incident shumë serioz’’, theksoi ai. Të paktën 29 persona u plagosën sot pas një shpërthimi që përfshiu qytetin njujorkez të Chelsea, njoftoi sot reparti i zjarrfikësve të metropolit amerikan. Autoritetet po hetojnë shkakun e shpërthimit që ndodhi rreth orës 00:30 GMT. ‘’Ka të dhëna që shpërthimi ndodhi brenda një kontenieri mbeturinash’’, the televizioni lokal NY1. ‘’Disa persona u shoqëruan edhe në spital’’, tha policia. /DPA/ , lidhur me shpërthimin në qytetin e Chelseat që shkaktoi 29 të plagosur, por asnjë në rrezik për jetën.

 

“Deri tani nuk ka të dhëna për lidhje me terrorizmin’’, deklaroi De Blasio në një konferencë shtypi.

‘’Por, kemi të bëjmë me një akt të qëllimshëm dhe me një incident shumë serioz’’, theksoi ai.

Të paktën 29 persona u plagosën sot pas një shpërthimi që përfshiu qytetin njujorkez të Chelsea, njoftoi sot reparti i zjarrfikësve të metropolit amerikan.

Autoritetet po hetojnë shkakun e shpërthimit që ndodhi rreth orës 00:30 GMT.

‘’Ka të dhëna që shpërthimi ndodhi brenda një kontenieri mbeturinash’’, the televizioni lokal NY1.

‘’Disa persona u shoqëruan edhe në spital’’, tha policia. /DPA/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...