Published On: 1 Qershor, 2016

De Biasin nuk e mbajnë nervat, ‘shpërthen’ në konferencën për shtyp: A mundem të bëj zgjedhje?!

Trajneri i Kombëtares Giani De Biasi nuk ka qenë komod duke shpjeguar listën përfundimtare të 23 lojtarëve që do të luajnë në ‘Francë 2016’.
Sipas tij, zgjedhjet që bëri ishin të vështira, por ai mendon se ka këto emra i ka zgjedhur në bazë të vlerësimeve të detajuara.

“Lojtarët e dinin se çfarë i priste dhe cilat ishin kriteret e zgjedhjeve. Ju drejtova me sinqeritet, i pashë në sy dhe iu komunikova zgjedhjet”, u shpreh ai.

Kurse lidhur me ‘përjashtimin’ nga lista përfundimtare të Berat Gjimshitit, De Biasi nuk hezitoi, por u përgjigj shkurt; “Ka një vit që nuk luan!”.

Diskutimi me gazetarët ndryshon kur pyetet për Milot Rashicën. “Është një lojtar i ri, por nuk ka qenë shumë me ne. KJam shumë besim tek ai, do të jetë e ardhmja e Shqipërisë”, thotë De Biasi.
Pas këtij momenti, trajneri i Kombëtares nuk ka dashur të vijojë me shpjegimin se përse përjashtoi 4 lojtarët, Gjimshitin, Rashicën, Rrahmanin e Shalën.

Por theksoi se këto janë zgjedhjet e tij. “A mundem të bëj zgjedhje? A mundem?”, tha ai i nervozuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...