Published On: 2 Prill, 2016

De Biasi tradhton Shqipërinë, nis bisedimet me Italinë

  • Gianni De Biasi, selektori i Shqipërisë, është kandidat serioz për ta marrë drejtimin e Italisë pas Euro 2016

Portali i mirënjohur italian, “calciomercato.it” ka zbuluar ekskluzivisht se Federata e Futbollit të Italisë ka nisur bisedimet me njeriun që udhëhoqi Shqipërinë drejt kualifikimit në Europian, Gianni De Biasin.

“Në mesin e kandidatëve për të marrë drejtimin e Italisë është Gianni De Biasi, i cili ka arritur një rezultat historik, duke e dërguar për herë të parë Shqipërinë në finalet e një kampionati europian. Në Tiranë ai konsiderohet si një strateg dhe do të jetë e vështirë që të largohet nga Shqipëria”, shkruan calciomercato.it

Megjithatë, “calciomercato.it” zbulon se më 7 mars, kur De Biasi u vlerësua me çmimin special “Bankina e Artë” nga Shoqata e Trajnerëve Italianë, udhëheqësit e federatës kanë biseduar me 59-vjeçarin. Ky ishte kontakti i parë mes trajnerit dhe presidentit Tavekio, por natyrisht nuk mund të thuhet se ka diçka konkrete.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...