Published On: 11 Qershor, 2016

De Biasi: Të reagojmë si duhet, të mos i përsëritim gabimet

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni de Biasi, është shprehur i zhgënjyer për humbjen, por jo edhe me paraqitjen e të zgjedhurve të tij në ndeshjen kundër Zvicrës.

Strategu italian ka shprehur keqardhje për paraqitjen e skuadrës në minutat e para (pranimi i golit dhe përjashtimi i Lorik Canës me kartonin e dytë të verdhë).

Nga ana tjetër, ai ka pasur lëvdata për paraqitjen e lojtarëve në gjysmën e dytë të takimit, përkundër inferioritetit numerik në fushë.

Trajneri ka thënë se Shqipëria është dashur t’i shfrytëzojë rastet e veta, sidomos ato të Armando Sadikut dhe Shkëlzen Gashit, kur të dy lojtarët u gjetën të vetëm përballë portierit kundërshtar.

De Biasi ka kërkuar nga skuadra që të reagojë në mënyrën më të mirë të mundshme në ndeshjet e radhës dhe të mos i bëjë të njëjtat gabime. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...