Published On: 14 Prill, 2016

De Biasi te Italia? Ja çfarë thotë Duka

Do të qëndrojë De Biasi apo jo pas Europianit me Shqipërinë? Kjo është një pyetje që edhe pse i përket një të ardhmjeje disi më afatlargët se tema kryesore sportive paraqitja e Shqipërisë në Europian, gati gati po kthehet në një cështje, e cila mund të shpërqëndrojë vëmendjen nga përgatitjet për eventin më të madh ku Shqipëria do të marrë pjesë në gjithë historinë e saj. Intervista e fundit në lidhje me këtë temë e Presidentit të FSHF, Armand Duka është interpretuar gjerësisht në mediat sportive me kreun e institucionit të futbollit shqiptar që ka preferuar të dalë me një komunikatë zyrtare për shtyp për të shuar që në lindje aludimet e ndryshme. Në të Duka bën të ditur se qëndrimi i tij në intervistën në fjalë ka qenë që:

“Finalet e Kampionatit Europian Francë 2016, janë padyshim një ngjarje e madhe dhe shumë e rëndësishme për të gjithë ne. Të gjithë, provojmë për herë të parë një eksperiencë të tillë, futbollistët, stafi, federata dhe vetë trajneri. Kjo është një ngjarje e madhe, që trajneri De Biasi, duhet ta ketë ëndërruar dhe i erdhi në moshën 60-vjeçare. Kështu që duhet të jemi të gjithë, të përqëndruar që të bëjmë një Europian sa më të mirë”.

Më pas për të shmangur çdo keqkuptim apo ekuivok për një përplasje të mundshme me trajnerin Duka thekson pozicionimin e tij në lidhje me çështjen e trajnerit duke shkruar.

“Të gjithë ne, të vlerësojmë maksimalisht dhe të japim më të mirën tonë për Europianin Francë 2016. E rëndësishme është ta kalojmë atë, me sa më shumë sukses. Pas përfundimit të tij, jemi të hapur për diskutuar për gjithçka. Trajnerit De Biasi, ja kam deklaruar që në ditën e parë të nënshkrimit të kontratës qëndrimin tim. Ne nuk i prishim askujt, karrierën e tij personale. Përkundrazi, jemi të lumtur në rast se ja rregullojmë atë gjithkujt që punon me ne dhe kontribon për rritjen cilësore të futbollit shqiptar”, shtoi kreu i FSHF-se.

Në fund edhe një paralajmërim i rëndësishëm nga Duka për ndikimin që mund të kenë cështje të tilla ndërsa e mbyll komunikatën e tij me fjalët.

“Do ta quaja vetëvrasje, që në këtë prag të Europiani dhe në kulmin e fushatës tonë përgatitore për këtë ngjarje të madhe, të merremi me diskutime dhe polemika pa vlerë”, perfundoi Duka.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...