Published On: 31 Maj, 2016

De Biasi publikon listën përfundimtare. Ja kush mbeti jashtë Euro 2016!

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biazi ka publikuar listën përfundimtare të futbollistëve që do të luajnë në Francë Euro 2016.

Tekniku italian ka përzgjedhur 23 lojtarët që do të përfaqësojnë Shqipërinë në Europian.

Ndërkohë katër prej 27 lojtarëve, që u grumbulluan për stërvitjen në Austri, u zgjodhën të mos ishin pjesë e këtij kompeticioni madhor.

Ata janë: Burim Kukeli, Milot Rashica, Amir Rrahmani dhe Frederic Veseli.

Ja lista e plotë:

Portier:
-Etrit Berisha
-Alban Hoxha
-Orges Shehi

Mbrojtës:
-Arlind Ajeti
-Naser Aliji
-Berat Gjimshiti
-Mergim Mavraj
-Lorik Cana
-Elseid Hysaj
-Ansi Agolli

Mesfushor:
-Ledian Memushaj
-Ergys Kace
-Andi Lila
-Migjen Basha
-Odise Roshi
-Ermir Lenjani
-Herolind Shala
-Taulant Xhaka
-Amir Abrashi

Sulmues:
-Bekim Balaj
-Sokol Cikalleshi
-Armando Sadiku
-Shkelzen Gashi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...