Published On: 16 Qershor, 2016

De Biasi: Ja dhurata që pres për 60-vjetor nga djemtë e kombëtares (VIDEO)

Gianni De Biasi nuk e ka humbur ende shpresën se mund të kualifikohet për në fazën e mëtejshme të Kampionatit Evropian në Francë.

Kualifikimi i mëtejshëm do të ishte tha vetë De Biazi dhurata më e mirë për 60-vjetorin dhe këtë dhuratë ai e pret këtë të dielë në ndeshjen kundër Rumanisë.

De Biasi është plot optimizë se një fitore ndaj Rumanisë, përveç tri pikëve mund t’i kualifikojë edhe si një nga ekipet e katërta më të mira të vendeve të treta në grupe.

Duke komentuar ndeshjen e djeshme ndaj Francës, ku kuqezinjtë u ndëshkuan vetëm në minutën e fundit, trajneri italian tha se, lojtarët bënë një lojë të madhe.

“Disa nga lojtarët nuk arritën ta përfundonin ndeshjen për shkak të dëmtimeve dhe kjo të bën që të kesh ndërrime të detyruara”, tha De Biasi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...