Published On: 12 Prill, 2016

De Biasi do të drejtojë stolin Italian

Trajneri i kombëtares Kuqezi, Gianni De Biasi, duket se gjithnjë e më shumë po i shtohen gjasat për të zëvendësuar Antonio Conten në drejtimin e stolit të Azzurrëve.

Conte ka konfirmuar tashmë se pas “Euro 2016” do ta mbyllë kontratën duke e lënë punën si trajneri i kombëtares italiane, pasi ai do të kthehet te Chelsea. Prandaj, President i “FIGC” Carlo Tavecchio, përballet me detyrën e gjetjes së një pasuesi.

Një numër emrash janë duke qarkulluar për stolin e kombëtares Italiane, të tillë si Fabio Capello, Claudio Ranieri dhe kthimin e Roberto Donadonit.

Sipas “Sportmediaset”, megjithatë, figura mbizotëruese në mendjen e Tavecchio-s në këtë moment është vetëm De Biasi.

59-vjeçari ka punuar vetëm me klube të vogla në “Serie A”, por këtë vit ai arriti të marrë Shqipërinë në turneun e tyre të parë në “Euro 2016”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...