Published On: 20 Qershor, 2016

De Biasi: Conte më jep një dorë

Trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi ka një mesazh për homologun e tij në stolin e Italisë, Antonio Conte. Duke folur për ANSA-n, De Biasi është shprehur: “Conte, më jep një dorë që të çoj Shqipërinë në fazën tjetër të Europianit; si italiani-italianit”.

“Duke mundur Rumaninë kemi bërë një gjë historike – thotë për ANSA-n De Biasi. – Për të kaluar si e treta më e mirë e grupit na duhet një dorë edhe nga grupi D, ai i Italisë. Do të jem 2 herë më shumë tifoz në ndeshjen e Italisë ndaj Irlandës. Një fitore do të na jepte shpresë. Duke njohur Conten jam i sigurtë që Italia do të japë maksimumin”, është shprehur De Biasi.

“Ne me fitoren e mbrëmjes së djeshme jemi zhbllokuar dhe jam i sigurtë se nëse do të kalojmë në fazën tjetër, si ndaj Gjermanisë apo dhe Anglisë do të jemi një tjetër skuadër”, është shprehur ai.

Ndërsa në mesazhin e De Biasit mbërrijnë urime pa fund: Sikur të ishte Viti i Ri, Pashkët dhe ditëlindja ime, të gjitha së bashku.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...