Published On: 21 Qershor, 2016

De Biasi çmend serbët, publikon historin e Shqipërisë, por edhe luftën e UÇK-së kundër ushtrisë serbe


Video e shpërndarë mbrëmjen e kaluar nga trajneri i kombëtares Giani De Biasi, ka bërë që mediat serbe të çmenden nga inati. Në videon e publikuar nga De Biasi jepet historia e Shqipërisë, por edhe lufta e UÇK-së kundër ushtrisë serbe, çka ka shkaktuar irritim tek fqinjët tanë sllavë.

Pas kësaj videoje kanë ardhur dhe reagimet e serbëvë duke thënë se nuk duhet t’i bëjnë reklamë një organizate, sipas tyre, terroriste.
Në fakt, ai ka shpërndarë këngën e bendit Jericho, ‘Kanga Jone’ pas triumfit kundër Rumanisë me rezultat 1:0.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...