Published On: 24 Qershor, 2016

David Cameron: Rrugët tona ndahen këtu, vendit i duhet një lider tjetër

Në deklaratën e kryeministrit britanik të dorëheqjes, David Cameron tha se ai kishte besuar se populli britanik do të zgjedhë rrugën e tij, mirëpo shtoi se tani duhet të përballet me vendime të mëdha.

“Kam luftuar për këtë fushatë, me pasion me kokë e me zemër. Kam qenë absolutisht i qartë në lidhje me besimin tim se Britania është më e fortë, më të sigurt dhe më mirë brenda Bashkimit Europian dhe kam bërë të qartë se referendumi ishte në lidhje me të ardhmen e vendit.

Populli britanik ka marrë vendim shumë të qartë, rrugët tona ndahen këtu, vendit i duhet një lider tjetër në këtë drejtim”, ka thënë David Cameron. /GazetaExpress/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Sdo mend se Britania e Madhe ka qene perkrahese dhe mbeshtetese e shqiptareve dhe kjo aspak nuke do te thote , se nese populli anglez voton pro daljes se Britanise nga BE , Britania e Madhe do ti harroje shqiptaret
  Pikrisht eshte e kunderta dhe dalja e Britanise nga BE , do te thote shume per shqiptaret e shtetin shqiptar pore , edhe shqiptaret e Kosoves , shqiptaret e Maqedonise , shqiptaret e Malit te Zi , shqiptaret e Lugines se Presheves dhe ata te Qamerise qe te fillojne te mendohen seriozisht per bashkimin e tyre ne nji SHTET , qe edhe ne te kemi si Britania nji treg tonin , nji monedhe tonen dhe nji gjuhe tonen me te cilen se pari do te kuptohemi ne mese vehte dhe , nese kuptohemi ne mese vehte ateherr , edhe te tjeret do ta kene me lehte qe te na kuptojne
  Keshtu si jemi tash te dezintegruar , ku njeri i bie thumbit e tjatri patkoit , dyshoje shume se mundet kushe me na kuptue se cfare ne te vertet po dojme…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. fery thotë:

  Sdo mend se Britania e Madhe ka qene perkrahese dhe mbeshtetese e shqiptareve dhe kjo aspak nuke do te thote , se nese populli anglez voton pro daljes se Britanise nga BE , Britania e Madhe do ti harroje shqiptaret
  Pikrisht eshte e kunderta dhe dalja e Britanise nga BE , do te thote shume per shqiptaret e shtetin shqiptar pore , edhe shqiptaret e Kosoves , shqiptaret e Maqedonise , shqiptaret e Malit te Zi , shqiptaret e Lugines se Presheves dhe ata te Qamerise qe te fillojne te mendohen seriozisht per bashkimin e tyre ne nji SHTET , qe edhe ne te kemi si Britania nji treg tonin , nji monedhe tonen dhe nji gjuhe tonen me te cilen se pari do te kuptohemi ne mese vehte dhe , nese kuptohemi ne mese vehte ateherr , edhe te tjeret do ta kene me lehte qe te na kuptojne
  Keshtu si jemi tash te dezintegruar , ku njeri i bie thumbit e tjatri patkoit , dyshoje shume se mundet kushe me na kuptue se cfare ne te vertet po dojme…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...