Published On: 26 Shkurt, 2016

Daut Haradinaj Melihate Tërmkollit: Kush ja u la mbi dhe, kufomën e Ibrahim Rugovës. Qu Agim Çeku fol!

Deputeti i AAK-së, Daut Haradianj duke iu kundërpërgjigjur Melihate Tërmkollit i ka thënë se kush e la Ibrahim Rugovën pa e futur në dhe.

“Këta që janë në sallë e këtë që po e votoni për president, kanë dashtë me ua lanë mbi dhe Ibrahim Rugovën”, tha Haradinaj.

“Qu Agim Çeku fol, çka ke thënë”, ka thënë Daut Haradinaj.

Haradinaj ka goditur edhe Hashim Thaçin e Isa Mustafën. “Ju deputetë të Dukagjinit dilni thonë se ku është kufini, mos t’ju vjen marre”, ka thënë Haradinaj, raporton Gazeta Blic.

Ai ka thënë se nuk është marrë me e votu Hashim Thaçin president.

“Kurrë nuk do të jetë Hashim Thaçi president i unitetit. Ky president do të jetë i këtij koalicioni”, ka thënë ai.

Haradinaj ka kërkuar që të tregojnë se ku u vra babi i presidentit, Ibrahim Rugova, Uka.

Sipas tij, Kosova kurrë më nuk do të kthehet në Kosovë. “Mirëpo, sot Kosova si kurrë më parë është e ndikuar nga Serbia dhe Rusia”, ka thënë Haradinaj, raporton Gazeta Blic.

Ai ka goditur edhe ambasadorët e Kuintit, duke thënë se asnjëherë nuk i morën parasysh qëndrimet e tyre.

“Ne i kemi dërguar letër edhe nusës suaj, Atifete Jahjaga, por ajo asnjëherë nuk i ka kthyer. Madje, asnjë mesazh nuk e ka kthyer”, ka thënë ai./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...