Published On: 15 Qershor, 2016

Daut Haradinaj kundër Ramushit dhe Limajt? Të hetohen 5 kilometra rrugë

“Unë po ta them një të vërtetë: rruga Pejë – Prishtinë, Gjakovë – Prishtinë është skandal për qeverinë dhe unë publikisht e thirri prokurorin me shku me i thonë se pse është e mundshme që një projekt 5 vite, 5 kilometra, një kompani që e ka fituar tenderin nuk e ka kryer punën”, ka deklaruar Haradinaj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, partia e të cilit ka lidhur një marrëveshje koalicioni me Nismën e Fatmir Limajt, ka thënë se prokuroria duhet të hetojë tenderin për ndërtimin e një rruge të dhënë në kohën sa Limaj ka qenë Ministër i Transportit.

“Unë po ta them një të vërtetë: rruga Pejë – Prishtinë, Gjakovë – Prishtinë është skandal për qeverinë dhe unë publikisht e thirri prokurorin me shku me i thonë se pse është e mundshme që një projekt 5 vite, 5 kilometra, një kompani që e ka fituar tenderin nuk e ka kryer punën”, ka deklaruar Haradinaj në emisionin Saktë që do të transmetohet nesër në First Channel.

Haradinaj ka thënë se është i gatshëm të ballafaqohet edhe publikisht me Limajn dhe cilindo përfaqësues të qeverisë Thaçi 1 lidhur me investimet infrastrukturore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...