Published On: 26 Janar, 2016

Daut Haradinaj edhe një herë i gatshëm për luftë

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës Daut Haradinaj ka qenë i ftuar në Info Magazine.

Ai ka thënë se është i bindur se lista opozitare në zgjedhje do të dilte bindshëm fituese krahas asaj që do ta formonin Lidhja Demokratike Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës.

https://

Daut Haradinaj: Jam i gatshëm edhe për luftë edhe për drejtësi

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se është i gatshëm të përgjigjet para organeve të drejtësisë, kurdo që kërkohet për ta mbrojtur luftën e UÇK-së.

Haradinaj në Klan Kosova ka folur edhe për Gjykatën Speciale si dhe pretendimet se ekzistojnë qindra dëshmitarë kundër UÇK-së.

“Raportimet për 400 dëshmitarë të fshehur kundër UÇK-së janë të pavërteta, thjesht spekulime. Nëse ndonjë individ ka bërë ndonjë budallaki, kauza e UÇK-së qëndron e fortë”.

Ai ka thënë se Serbia gjithmonë ka tentuar që të njollos luftën e drejtë të UÇK-së.

“Institucionet serbe nuk kanë hezituar ta njollosin luftën tonë, dhe fatkeqësisht këtu kanë gjetur persona që ta bëjnë një gjë të tillë”.

Haradinaj ka thënë se nëse vjen puna ai është i gatshëm edhe të përgjigjet para drejtësisë por edhe të luftojë për vendin e tij.

“Ne kemi luftuar hakikat dhe e kemi kryer obligimin që e kemi pasur si qytetarë”.

“Jam i gatshëm të dëshmoj e të përgjigjem para drejtësisë sa herë që e kërkon vendi im”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...