Published On: 25 Mars, 2016

Daut Haradinaj e fut në sherr Isa Mustafën me Skënder Hysenin, pse e largoi policinë nga shtëpia e tij?

  • Deputeti Daut Haradinaj ka pyetur Kryeministrin Isa Mustafa për largimin e policisë nga shtëpia e këtij të fundit, në ditën kur Hashim Thaçi u zgjodh President. Thotë se Kryeministri duhet të tregojë se kush e shantazhi dhe si ndodhi që ministri i Policisë, duke aluduar tek ministri i Punëve të Brendshme, ia hoqi policinë kryeministrit.

Shkrimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

Fol Kryeministër

Kryeministri Mustafa ka kohë që e ka ashpërsuar gjuhën vetëm kundë Opozitës, thua se vetëm ajo po ia rrezikon karrigën! Por ai sikur nuk po ka kurajo të merret me të vetët të cilët në ditën e votimit të presidentit, ia hoqen policinë nga roja përsonale e shtëpisë. Ndoshta Kryeministri duhet të tregoi se kush e shantazhoi dhe si ndodhi që ministri i policisë që është nga partia e tij, ia hoqi policinë atij, edhe pse kjo është normativë shtetërore. Fol Kryeministër!!!

S’ka dilemë se askush nuk i perkrahë sulmet në familje, por nga Policia e Kosovës po ruhet cuca e kuca a jo edhe shefi i qeverisë. Bomba e vetme në Kosovë është “zajednica” dhe Demarkacioni!

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...