Published On: 3 Shkurt, 2016

Datëlindja e fundit e vajzës 5 vjeçare që vuan nga kanceri (Foto)

Lila May Schow është vajzë shumë e lumtur 5 vjeçare.

Por, ajo është pak ndryshe nga vajzat tjera të vogla pasi që për 3 vite ajo ka qenë duke luftuar me kancerin.

Tragjikisht, ajo nuk ka pasur shumë fat në këtë betejë.

Së fundmi kishte qenë edhe datëlindja e saj, ku mjekët kishin treguar se mund të ishte e fundit.

Prandaj, prindërit e saj kishin vendosur ta bënin këtë ditëlindje më të veçantën ndonjëherë.

Për ta bërë këtë, prindërit e saj fillimisht e kishin krijuar një grup në Facebook për të ndihmuar që t’i organizonin gjërat, si dhe ta tregonin historinë e saj.

Ryan dhe Heidi, prindërit e Lila, ishin ndihmuar nga biznesmenët vendas, vullnetarët e shumtë, si dhe qindra njerëz të zakonshëm që ishin prekur nga historia e vajzës 5 vjeçare.

Ishte 31 korriku kur festa jetësore kishte ndodhur!

Ishte që të dyja, mbrëmje e maturës dhe dasmë, pasi që të gjithë e dinin se Lila asnjëherë nuk do t’i përjetonte këto dyja.

Të gjitha shpenzimet ishin mbuluar nga njerëzit që kishin dhuruar nga e gjithë SHBA-ja.

Lila kishte ardhur në festën e saj si Cinderella, dhe ishte e rrethuar nga të gjitha princeshat tjera të Disney, raporton lajmi.net.

Babai i saj i kishte ‘propozuar’ asaj dhe kishin kërcyer si në një dasmë të vërtetë.

Ryan kishte thënë: “Ne nuk do të kishim pasur mundësi ta luftonim sëmundjen e saj apo ta organizonim këtë festë pa ndihmën e tërë këtyre njerëzve. Jemi shumë mirënjohës. Krejt kjo është bërë me qëllim që ta bëjmë vajzën e vogël të qesh”.

Dhe padyshim që ajo kishte qeshur e ishte gëzuar.

347805-R3L8T8D-650-6347605-R3L8T8D-650-2347855-R3L8T8D-650-7-1347655-R3L8T8D-650-3347755-R3L8T8D-650-5

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...